Kuglarstwo

Na pewno niemal każdy z was, chociaż raz, kiedy oglądał żonglującego człowieka, i pomyślał o tym, że fajnie by było tak umieć!

Sama zainteresowałam się kuglarstwem, gdy kilka lat temu moja mama dostała na urodziny monocykl – jednokołowy rower. Razem z bratem postanowiliśmy nauczyć się na nim jeździć. Nie było jednak łatwo. Żeby chociażby wsiąść na niego, potrzeba bardzo dużej równowagi. Na początku próbowaliśmy przy płocie, bezpiecznie. Potem bez – to już był sukces! Doszliśmy nawet do tego, że skakaliśmy i zjeżdżaliśmy ze schodków!

Potem zaciekawiły mnie inne sztuczki, jak żonglowanie, na którym skupimy się podczas naszych zajęć. Najczęściej używa się piłeczek, ale nie ma co się ograniczać! 🙂 Można żonglować maczugami, obręczami i innymi rekwizytami.”

Agata

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, 8 razy w module, i trwają godzinę.

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 10-100 lat🙂

Spotykamy się w Gajówce: Willowa 65 w Józefowie

Cena: 240 zł za moduł

Prowadzi Agata Ściesińska

Zapraszamy do nowej grupy:

środy19:15-20:15
start: 5 października 2022

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na komfort i skuteczność pracy.

Podstawą żonglowania jest oczywiście dobra zabawa! Piłki fruwają po całej sali – przecież uczymy się je łapać, a one wciąż uciekają. 🙂

Uczymy się skupienia na przedmiotach, które latają wokół nas, i opanowujemy dokładne wyrzucanie piłeczek. Z każdą chwilą zabawa staje się lepsza, bo po prostu jest łatwiej, i znowu można zwiększać poziom trudności!

Na początek warsztaty żonglowania to seria 6 zajęć po jednej godzinie, podczas których wykonamy wiele ciekawych ćwiczeń w grupach i parach. Skupimy się głównie na nauce żonglowania trzema piłeczkami, bo jak wiadomo ciężko robić coś wielkiego bez podstaw. Osoby, które opanują już tę umiejętność, mają otwartą drogę do wielu wariacji i sztuczek.

Jeśli już umiesz sporo – też zapraszamy! Nie ma granicy tych umiejętności. Agata każdemu znajduje nowe ćwiczenie, podsuwa kolejne tricki, poszerza wachlarz możliwych ruchów. 🙂

Podczas żonglowania ćwiczymy ciało i umysł, łączymy ich pracę i doskonale się bawimy. 🙂

Dzięki tym zajęciom:

zwiększysz poziom swojej koncentracji

wzmocnisz refleks i równowagę

poprawisz koordynację wzrokowo-ruchową.