MÓZGOWNICY

Uczymy się jak się uczyć. Tricki na zapamiętywanie dosłownie wszystkiego, patent na zdobywanie nowych umiejętności, nowoczesna nauka języków obcych, szybkie czytanie, koncentracja.

Mózgownicy to trening szybkiej i skutecznej nauki. Czyli jak się uczyć, żeby się nauczyć. Jak w szkole osiągać wyższe stopnie, zachowując przy tym ogrom czasu na rozwijanie swoich pasji. Co zrobić, by zdobywanie wiedzy i umiejętności sprawiało radość.

Tak jak Ty, w szkole spędziłem większą część mojego życia. Każdego dnia miałem do przyswojenia setki nowych treści, marnowałem długie godziny, ucząc się, czasem kując do testów, z których potem wcale nie byłem najlepszy. Pewnego dnia zdałem sobie sprawę, w czym tkwi problem – system wymaga, byśmy znali dany materiał, nigdy jednak nie powiedział nam, jak mamy go zapamiętać.
Ja już to wiem i teraz chcę Ciebie nauczyć.
🙂
(Rysiek)

Rysiek wraz z Mikołajem przeszukali wszystkie możliwe źródła w temacie skutecznego uczenia się i wyciągnęli z nich to, co uznali za najbardziej efektywne i przydatne. Na początek sprawdzili techniki na sobie. Dzięki wprowadzeniu ich w życie Rysiek m.in. poznał język hiszpański w pół roku tak, że może swobodnie rozmawiać, a Mikołaj rozszerzył spektrum technik przekazywania wiedzy i umiejętności uczestnikom zajęć.

Dzisiaj, kiedy poprowadzili już kilka edycji, zdobyli mnóstwo bardzo praktycznej wiedzy. Upewnili się, które metody są najlepsze, odrzucili mniej istotne drobiazgi, a także stworzyli specjalne zeszyty do efektywnego notowania. Uczestnicy od pierwszego dnia stosują zdobytą wiedzę, by lepiej korzystać z samych zajęć.

W trakcie kursu warto ćwiczyć i sprawdzać od razu poznane metody, żeby zdobywane umiejętności wchodziły w nawyk, żeby zmiana była faktyczna, a umiejętności wykorzystywane w życiu codziennym.

Każde spotkanie zostało przygotowane zgodnie z wiedzą o tym, jak mózg przyswaja wiedzę, czyli tak, by było doświadczeniem i zabawą, z chwilami na refleksje i dyskusje.

Mózgownicy to przede wszystkim:

  • Przygotowanie do nauki siebie, miejsca pracy i swojego umysłu.
  • Szeroki wachlarz strategii efektywnego zapamiętywania i skutecznej nauki, a także umiejętności ich zastosowania.
  • Indywidualne modele szybkiego uczenia się.
  • Lepsze stopnie i osiągnięcia w szkole przy tym samym bądź mniejszym nakładzie czasu.
  • Zupełnie nowe tempo czytania.
  • Rozbudowane pałace pamięci.
  • Sprawdzony i działający model nauki języków obcych.
  • Strategie szybkiego zdobywania nowych umiejętności.
  • Rozbudzona miłość do uczenia się nowych rzeczy. 🙂
  • Przemiło i efektywnie spędzony czas we wspierającej, motywującej grupie.

Pełny kurs Mózgowników składa się z dwóch semestrów po 10 spotkań.

Zajęcia prowadzimy w Józefowie, w Gajówce przy Willowej 65.

Koszt semestru to 490 zł.

Zapraszamy chętnych w wieku 12 lat i starszych.

Prowadzi Ryszard Kurdej.

Nowe grupy:
Gajówka
, Józefów
środy, 19:30-20:45, start: 11 października 2023

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na komfort i skuteczność pracy.

About the author: Wanda Zjawińska